Manufacturer of a wide range of products which include honey packaging machine and automatic liquid piston filler.
₹ 320000 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Pouch |
| Filling Capacity | 20-100 ml |
| Filling System | Piston Filler |
| Speed | 30 packs/min |
| Sealing Type | Three Side Seal |
| Pouch Material | Laminated Film |
| Machine Type | Fully Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Power Load | 2 kW |
| Suitable For | Chocolate Syrup, Honey, Date Syrup, Jaggery Syrup |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 165000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 1-10gm/ 10gm to 50gm/ 50gm to 100gm |
| Machine Type | Automatic |
| Power Consumption | 2.5 KW |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Genius |
| Body Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS 304 |
Minimum order quantity: 1 Unit
Applications:
Usman Saif (Proprietor)
Genius Engineering Machines
Plot No.4-5, 16/2, Karkhana Bagh, Ind. Area, Main Mathura Road, Faridabad
Faridabad - 121002, Haryana, India